Dřevo – materiál na celý život

Planetu máme jenom jednu a měli bychom k ní tak i přistupovat. V Masivě nejsme příznivci rychloobrátkového životního stylu a věříme, že kvalitní a dobře zvolený produkt je nejlepším způsobem jak chránit přírodu a životní prostředí. Zatímco nekvalitní dřevěný produkt se musí měnit každých pár let, kvalitní kus dřeva vydrží třeba i padesát. Volba mezi zodpovědným přístupem a pohodlností je pak už na každém z nás.

Certifikát udržitelnosti

Pro spoustu lidí má pojem exotické dřevo negativní podtón. My s našimi dodavateli z Afriky a Jižní Ameriky spolupracujeme velmi úzce. Známe jejich jména i jejich příběhy.

Jsme také jako jedni z mála držiteli certifikátu FSC, který zaručuje ekologicky udržitelnou těžbu a produkci dřeva za přísných specifikací s ohledem na životní prostředí i pracovní podmínky.

Na původ našeho dřeva navíc dohlíží nařízení Evropské unie o dřevě (EUTR), podle které nesmějí být do EU dováženy žádné výrobky pocházející z nelegálně vytěženého dřeva. Za tímto účelem je každý dovozce povinen vypracovat vhodný systém náležité péče a použít jej ke kontrole každého svého dovozu, aby se ujistil, že skutečně pochází z legálních zdrojů.

Nejekologičtější materiál na světě

Dřevo je obnovitelný zdroj po kterém nezůstává žádný odpad. Buď samo zetleje, nebo jednoduše shoří. Při jeho spalování se uvolňuje energie, která má potenciál částečně nahradit fosilní paliva. Jeho pálení produkuje i oxid uhličitý, díky kterému mohou vyrůst další stromy. Vzniká tak přirozený cyklus, díky kterému je dřeva CO2 neutrální materiál a tudíž definicí skutečné udržitelnosti.


Scroll to Top